Zapowiedzi wydarzeń - WRZESIEŃ 2020

Zapowiedzi wydarzeń - WRZESIEŃ 2020

Kraków żyje w rytmie wina – co miesiąc wybieramy najciekawsze wydarzenia, degustacje, premiery, dni otwarte w winnicach oraz degustacje komentowane.

WRZESIEŃ 2020

Zapowiedzi ułożone są zgodnie z kalendarzem, oraz z przekierowaniem na wydarzenie na Facebooku.
Wpis na bieżąco aktualizowany.

3.09 | Degustacja win “Przedłużamy wakacje”
Fine Wine

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca, dlatego w Fine Wine Kraków pragniemy zatrzymać je na dłużej! Pod hasłem „Przedłużamy wakacje” otworzymy butelki z różnych zakątków Europy, które pozwolą przywołać nam letnie wspomnienia.

FB tutaj

5.09 | Jurajski Piknik Winny
Pstrąg Ojcowski

Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej oraz Pstrąg Ojcowski zapraszają na piąty Jurajski Piknik Winny! Podczas pikniku, w naturalnej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego, będzie można degustować wina z jurajskich winnic w towarzystwie Pstrąga Ojcowskiego. Zachęcamy do zabrania własnych koszy, kocyków i oddawania się urokom piknikowania!

FB tutaj

5.09 |Włoska robota – przegląd nowości. Degustacja komentowana
Magazyn Wina

Serdecznie zapraszamy na degustację win włoskich – nowości w naszym portfolio – winnica Monte del Fra z okolic jeziora Garda, smacznego jak diabli col fondo, naturalnego chianti. No i nowy rocznik pinota od Fulvio Bressana, którego przedstawiać nie trzeba :-). Porozmawiamy sobie o fenomenie chianti, valpolicelli i prosecco, sławie Amarone, naturalistach z Wenecji Julijskiej.

FB tutaj

6.09 |Niedzielny winny poranek 
GMT – Georgian Wine&Art Gallery

W niedzielę 6 września od godz. 10:30 do 12:30 zapraszamy na winny poranek w naszym ogrodzie..
Będą serwowane trzy wyjątkowe wina z naszej najnowszej selekcji, prosto z Gruzji i sporo przekąsek. Uwaga: Impreza tylko dla osob doroslych.

FB tutaj

10.09 |Morawska Nowa Fala
MIRO Winiarnia i Sklep

Jak pewnie wiecie od jakiegoś czasu mamy na półkach wina od dwóch wybitnych producentów z Moraw: Vinarstvi Plener i Vinarstvi Petr Marada.
Już w najbliższy czwartek otworzymy dla Was kilka butelek, żeby pokazać Wam co dobrego znaleźliśmy u naszych najbliższych sąsiadów. Przed Wami eleganckie bąble, szalone pomarańcze, dojrzałe biele i oczywiście soczyste czerwienie

FB tutaj

11.09 | Naturalnie! Przegląd nowości. Degustacja komentowana
Wine Concept / Wino Kawa Oliwa

Serdecznie zapraszam na degustację win naturalnych, gorąco Państwa na nie namawiam. Tworzone w zgodzie z naturą, bez użycia dodatków chemicznych zarówno w uprawie jak i przy winifikacji. Porozmawiamy sobie o winiarstwie naturalnym i konwencjonalnym, odczarujemy kilka tematów, obalimy kilka mitów.

FB tutaj

11.09 |Degustacja Komentowana 
Wine Garage

Temat wydarzenia : ,, Wina które lubię – blurppp” zaprezentuje Irek Wis, który opowie Państwu o następujących winach: Zimmerman-Graeff&Muller Two Peaks Sauvignone Blanc, Arthur Metz Michel Leon Vieilles Vignes Riesling, Lajos Gal Narancsbor, SB Spätburgunder QW Baden trocken 2016, Nero n.76 Tank. 

FB tutaj

12.09 |Święto Winobrania 2020
Winnica Jura

Zapraszamy na II Święto Winobrania w naszej winnicy! W ten dzień świętujemy tegoroczne zbiory winogron, to co matka natura nam szczodrze oferuje i z czego jesienią zrobimy nowe jurajskie wina!

FB tutaj

25.09 | Wino – Tylko nie francuskie… a może jednak?
ZaKładka Bistro de Cracovie

(…) A jak jest teraz – na to pytanie spróbuje odpowiedzieć importerka Ewa Pariselle podczas degustacji win z Jej autorskiej selekcji win francuskich.
FB tutaj, a bilety tutaj
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *