Zapowiedzi wydarzeń - LIPIEC 2020

Zapowiedzi wydarzeń - LIPIEC 2020

Kraków żyje w rytmie wina – co miesiąc wybieramy najciekawsze wydarzenia, degustacje, premiery, dni otwarte w winnicach oraz degustacje komentowane – poodmrożeniowy lipiec nabiera rozpędu . 

W lipcu startuje również Riesling Weeks, szósta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja, która odbędzie się w dniach od 18 lipca do 8 sierpnia 2020. W akcji wezmą udział restauracje, winebary oraz sklepy specjalistyczne, a jej celem jest przybliżenie jednej z najznakomitszych odmian winorośli, która od kilku lat przeżywa renesans w skali światowej. Zobacz szczegóły -> https://winowkrakowie.com/riesling-weeks-w-krakowie-edycja-2020/

LIPIEC 2020

Zapowiedzi ułożone są zgodnie z kalendarzem, oraz z przekierowaniem na wydarzenie na Facebooku.

11.07 | Pierwsza rocznica urodzin Luster

Kochani Goście, Znajomi, Przyjaciele! Mamy rocznicę działalności, ważną bo pierwszą. Tak, już rok polewamy Wam naturalne wina. Chcemy świętować z Wami, zapraszamy na kieliszek wina niezmiennie,ale szczególnie dzisiaj 🙂 Przegadajmy tę noc przy barze...

12.07| Dzień różowego lata

Ponieważ nasze Rose 2019 trafiło już do butelek, to postanowiliśmy to uczcić i w związku z tym zapraszamy Was na dzień Różowego - Różowego Lata! Załóżcie coś Różowego i przyjdźcie na Rożowe (... I nie tylko ;-)) . Zabierzcie ze sobą rodziny, znajomych i wpadnijcie do nas na krótki spacer, długi weekendowy chillout lub biesiadę piknikową - dla każdego znajdzie się miejsce.

16.07 | Jura po raz pierwszy

Przed nami najgorętsza premiera na polskiej scenie winnej tego roku! Już 16-tego lipca Winnica Jura zaprezentuje swoje wina z najnowszego rocznika 2019! Ogólnopolska premiera nowych flaszek z Waszej ulubionej lokalnej winnicy tylko w Miro!Przed nami kilka odsłon Hibernala, między innymi zakręcony pét-nat oraz kilka innych gorących nowości

17.07 | Spotkanie z Rieslingiem w ZaKładce

Riesling to z jednej strony najbardziej rozpowszechniona, a z drugiej jedna z najznakomitszych odmian białej winorośli - niezależnie skąd pochodzi. Zapraszamy do udziału w naszej degustacji. Zaprezentujemy selekcję różnych stylów Rieslinga z Niemiec i Polski.

17.07 | Degustacja Komentowana w Wine Garage

Degustacja komentowana w lokalu Wine Garage odbędzie się 17/07 przy ulicy Józefitów 8. Degustacje komercyjną poprowadzi Ireneusz Wis

18.07 | Judith Beck - nowe rozlanie

Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkową degustację win, które wyszły spod ręki Judith Beck. Pokazaniem właśnie jej etykiet, rok temu zaczęliśmy cykl degustacyjnych spotkań z Wami. Tym razem poleją się nowe roczniki i nowe wina od tej utalentowanej winiarki znad Jeziora Nezyderskiego. Pełna biodynamika, niezwykła dbałość o każdy szczegół wina i mnóstwo pasji to jej znak rozpoznawczy.

22.07 | Branżowa degustacja JURY 2019

Zapraszamy ludzi z gastro i prasy branżowej na przegląd wszystkich naszych ekologicznych win w portfolio (w tym nowy rocznik 2019!). Kto? Wina przedstawią winiarz (Marcin Miszczak) i sommelierka (Joanna Miszczak) - odpowiedzialni za cały proces powstawania naszych win.

25.07 | Piknik w Winnicy Wieliczka

Podczas wakacji zapraszamy do zwiedzania i degustacji również w soboty. Co drugi tydzień organizujemy dni otwarte podczas których w godzinach 13.00-20.00 w winnicy trwa piknik ( z możliwością degustacji wszystkich naszych win oraz regionalnych ( i nie tylko) rzemieślniczych serów i wędlin.

25.07 | Dzień Otwarty Winnicy Jura

Zapraszamy na zwiedzanie naszej winnicy oraz degustacje naszych jurajskich win. Spotykamy się w winnicy w Rybnej przy ulicy Winnica. Nasz winiarz lub nasza sommelierka osobiście oprowadzą Państwa po winnicy. Po zwiedzaniu, przemieścimy się do wsi obok (Sanka 253) w której znajduje się nasza winiarnia i tam zdegustujemy 5 naszych win. Do win podajemy lokalną suchą kiełbasę, serki, chleb i wodę źródlaną.

26.07 | Od grona w winnicy do butelki w piwnicy

Winnica Słońce i Wiatr | Otwieramy się na Was. Tylko w ten dzień możecie się dowiedzieć jak robimy wino. Przez cały dzień będzie można z bliska zobaczyć cały sprzęt potrzebny do tego. A o godz.14-tej właściciele winnicy opowiedzą jak powstaje wino i co trzeba do tego mieć czyli od grona w winnicy do butelki w piwnicy. Wstęp wolny.

30.07 | Z Rieslingiem przez świat

Klimaty Południa | Zapraszamy na kolejny degustacyjny czwartek za tydzień... Tym razem będziemy szli z 'Rieslingiem przez świat' jako że w tym miesiącu obchodzimy dni Rieslinga. Kolacja, wykład z Markiem Gałajem, 9 win do degustacji ze wszystkich stron świata - taki mamy plan wieczoru.

30.07 | Kolacja z Rieslingiem

Albertina Restaurant&Wine | 6 edycja Riesling Weeks zaczyna się już 18 lipca! Jak co roku dołączyliśmy do światowej akcji promującej wina powstające ze szczepu Riesling. W ramach tego wydarzenia chcemy zaprosić Państwa na 6-daniową kolację degustacyjną, w trakcie której postaramy się pokazać różnorodność jaką może zaoferować ta odmiana winogron.

30.07 | EuroTrip off the Beaten Track

Mimo, że wakacje rozpoczęły się na całego to nie zwalniamy tempa i mamy dla Was kolejną degustację! Tym razem na tapetę weźmiemy nietypowe lokalne szczepy z kilku winiarskich regionów Europy!

31.07 | Degustacja win "Nowa Rumunia"

Wine&more | Co to będzie za wieczór? Będzie to czas aby przyjrzeć się, posłuchać i spróbować nowych win jakie dotarły do nas z Rumunii - kraju którego wina podbijają Kraków

31.07 | Wytrawny Wieczór Filmowy: Riesling

Kino KIKA już po raz piąty zaprasza na filmowo - winne spotkanie wokół Rieslinga. Spotykamy się w związku z trwającą między 18 lipca a 8 sierpnia 2020 akcją organizowaną przez Niemiecki Instytut Wina pod nazwą Tygodnie Rieslinga. Degustację komentowaną poprowadzi Marcin Lassota absolwent krakowskiej Szkoła Sommelierów i londyńskiej Wine & Spirit Education Trust.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *