Winnica Dwór Sanna

Winnica Dwór Sanna

To rodzinny projekt założony przez Elżbietę i Dariusza Nizio a obecnie kontynuowany przez ich dzieci Karola i Agatę. Założona w 2012 winnica położona jest na Roztoczu na Lubelszczyźnie. Wyraźne wypiętrzenia, lessowe podłoże osadzone na skale wapiennej oraz sieć wąwozów odprowadzających zimne powietrze to korzystne miejsce do uprawy winorośli.

 

Jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów w Polsce ale jednocześnie jeden z najbardziej wysuniętych na wschód miejsc daje nam bardzo duże różnice w temperaturach co przekłada się na bardzo ciekawy rozwój kwasowości oraz cukrów w winogronach.

 

Trzy hektarowa winnica to miejsce w którym staramy się stworzyć samowystarczalny eko-system. Nie używamy nawozów jak i chemicznych środków ochrony roślin. Nie bronimy się przed ptactwem oraz innymi szkodnikami natomiast stwarzamy dogodne miejsce rozwoju dla ich naturalnych przeciwników. Wyznajemy zasadę jak najmniejszej interwencji oraz obserwacji natury.

 

W winiarni staramy się tworzyć małe partie zróżnicowanych win. Tworzymy wina musujące jak i spokojne, krótko oraz długo macerowane, białe, czerwone, różowe oraz pomarańczowe. Dzięki tak dużej różnorodności zbieramy doświadczenie oraz spełniamy się osobiście. A różnorodność która utrzymujemy na winnicy staramy się utrzymać również w winiarni.

Gdzie wypić w Krakowie

Kontakt

Wierzchowiska Drugie 163 23-310 Modliborzyce

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *