VI Jurajski Piknik Winny - edycja 2022

VI Jurajski Piknik Winny - edycja 2022

Już po raz szósty Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej wspólnie z Pstrągiem Ojcowskim mają przyjemność zaprosić na Jurajski Piknik Winny.

Wydarzenie ma na celu promocję regionu winiarskiego Jury Krakowskiej oraz propagowanie lokalnej działalności rolniczej, kulinarnej i turystycznej.


Tegoroczna edycja, po raz pierwszy potrwa aż dwa dni a podczas inauguracji wydarzenia w sobotę 25 czerwca zostanie odsłonięta tablica prezentująca Jurajski Szlak Winny.

Podczas pikniku spotkamy się winiarzami z takich winnic jak: Winnica Amonit, Winnica Słońce i Wiatr, Winnica Goja czy Zagardle.

Będzie również możliwość degustacji regionalnych produktów od lokalnych producentów. Pstrąg Ojcowski, sery dojrzewające, miody, przetwory czy owoce z pobliskich sadów to tylko niektóre smakołyki, które zagoszczą na Jurajskim stole.

O kulinaria zadbają również Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Cianowic, odtwarzając zapomniane smaki z podkrakowskich wsi.

Jurajski Piknik Winny - PATRONATY

organizatorzy: Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej, Pstrąg Ojcowski

patronat honorowy: Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Burmistrz Miasta i Gminy Skała Krzysztof Wójtowicz

patronat medialny: Radio Kulinarne, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Paragraf w Kieliszku, Vinisfera.pl, Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński.

Informacje od organizatora

25-26.06.22r. godz. 11-18

Pstrąg Ojcowski, Ojców 48

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *