Spotkajmy się przy winie – po kwarantannie

Spotkajmy się przy winie – po kwarantannie

Przegląd wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w Krakowie na końcówkę maja

18  maja  2020 – chyba najbardziej wyczekiwany dzień tego roku, – otwarcie restauracji oraz ogródków – co prawda w nieco restrykcyjnych warunkach, ale zawsze to otwarcie. Następnym takim wyczekiwanym wydarzeniem będzie Sylwester z Jedynką 🙂

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak to będzie? A tymczasem sytuacja zaczyna wyglądać całkiem dobrze. Spacerując przez ostatnie dni po Krakowie i obserwując jak przygotowują się restauracje i winebary do otwarcia, można się pokusić o kilka wniosków. Nad wiślanym bulwarem, na Zakrzówku, na kopcach obserwuje się typowe dla wakacji pikniki – wydawać by się mogło, że nawet w większej niż normalnie ilości. Jakieś półtora tygodnia temu moim zdaniem ludzie przestali się bać. To z jednej strony smuci – bo tracimy czujność. A z drugiej strony cieszy, bo chcemy w miarę możliwości jak najszybciej wrócić do „normalności” – cokolwiek ona oznacza. Chcemy ponownie wyjść na spacer, usiąść w słońcu i napić się kawy. Spożyć w restauracji dobry posiłek w gronie znajomych. Napić się dobrego wina – nie koniecznie z dostawą do domu.  W związku z tym, żeby było łatwiej, zebrałem kilka informacji co, gdzie i dlaczego? Informacje pochodzą z profili miejsc na facebook’u, wydarzeń jakie zostały wrzucone do sieci, oraz z własnych obserwacji.

Na marginesie dodam, że mocno pracuję nad odświeżoną kartą win, tym bardziej cieszę się na spotkanie z Wami na Józefińskiej 2 w krakowskim Podgórzu.

Tak więc, plan na najbliższy tydzień (lub dwa) wygląda następująco:

Podgórze

fot. Krakow City Guide

Weekend spędzę w ZaKładce Bistro de Cracovie

Przed nami chyba najbardziej wyczekiwany czas w tym roku. Po pierwsze można iść do fryzjera, a po drugie, na to pewnie bardziej czekaliście 😉 – otwieramy dla Was nasz letni ogródek oraz nasze wnętrza. Cieszymy się, że po przerwie będziemy mogli się znowu spotkać. Prostsza formuła naszego menu, niezobowiązująca atmosfera – wszystko to w bezpiecznych warunkach. Zapraszamy Was już od czwartku 21 maja! Sami wiecie, jakim magicznym miejscem jest nasz ogródek i jak przytulne, a jednocześnie przestronne są nasze wnętrza. Będziemy nam miło ponownie Was w nich ugościć.
Tip:  warto pochylić się nad kontynuacją zakładkowych kolacji z winnicą – pierwsze spotkanie już wkrótce – śledźcie wydarzenia na FB.

Zabłocie

Pierwsza lampkę wina po izolacji wypiję w Krakó Slow Wines!

Lipowa 6F to adres, pod którym, przekornie, bo w przemysłowej okolicy, można poznać wyjątkowe wina naturalne oraz smak mięc grillowanych po kaukasku! Krako Slow Wines to zarówno winebar, lunchbar z grillem, sklep, jak i kolekcja win naturalnych Europy Środkowej i Wschodniej. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tego bogactwa! W ofercie znajdziecie wina z niedużych winnic Europy Środkowej i Wschodniej, alkohole mocne: Ararat, destylaty owocowe, polskie cydry, a także dobrą kawę z niewielkich plantacji i regionalne przekąski!

Rynek Główny

Otwieramy Klimaty Południa

Otwieramy Klimaty Południa w najbliższy poniedziałek, ze wstępnym menu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Czekamy na Was na pięknym tarasie i z miejscami wewnątrz. Gwarantujemy strefę relaksu z lampką lub butelką wina i smaczną kuchnią.

Inauguracja ogródka w Vintage

W związku z zaistniałą sytuacją, czas zaopiekować się naszymi ulubionymi zwierzakami Pieskiem i Królikiem z Menade, czas otworzyć drzwi i wypuścić je na spacer po krakowskim rynku. Gwarantowana dobra atmosfera i niezastąpiona selekcja win od Basi Lejkowskiej.

Kazimierz

Otwieramy Lustra !

Kameralny wine bar na krakowskim Kazimierzu. Selekcja win z terenu byłego Cesarstwa Austro-Węgierskiego, z naciskiem na wina naturalne. Powraca po krótkiej przerwie w pełni sił. Tutaj jak w lustrze, możesz przeglądnąć się w winie, przejść na jego drugą stronę lub zwyczajnie pogadać.

We're Back Baby! Owca Wraca Na Salony!

Czarna Owca – Wino Bar to przytulne, stylowe miejsce gdzie w mniejszym jak i większym gronie można delektować się winem. Przyjaźni sommelierzy chętnie pomogą w wyborze wina. Duży wybór win i pyszne przekąski. Smaczne wina w dobrej cenie. Ze strony wydarzenia: “Wracamy dla Was i dla Nas, nudno nam bez Was. ♥ polecamy rezerwację, ale postaramy się zaopiekować wszystkimi spragnionymi wyjścia ze swoich jamek :)”

Pierwszą kawę na Kazimierzu wypiję w KUKU Cafe&Wine

Cokolwiek związanego tematycznie z kawą siedzi w Twojej głowie już wkrótce ma szansę się ziścić w sercu krakowskiego Kazimierza. Stoliki uliczne z wystawą południową – zapewnią dogodną pozycję do podziwiania otwierającej się na nowo rzeczywistości. Ciepłe majowe słońce idealnie zgra się ze smakiem orzeźwiającej lemoniady i ciekawą selekcją win. Warto się tu wybrać.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *