Riesling Weeks 2021 - nadchodzi panowanie Króla Rieslinga!

Riesling Weeks 2021 - nadchodzi panowanie Króla Rieslinga!

To już siódma, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja Riesling Weeks, która odbędzie się w dniach od 1. czerwca do 31. lipca 2021.

Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.

Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2021 przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy a nawet wieczory filmowe.

W tym roku akcja będzie przeprowadzona w około 300 lokalizacjach w wielu miastach Polski. Bogatą ofertę uczestniczących w akcji restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz ich wydarzeń,znajdą Państwo na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl

W tym roku po raz pierwszy dołączył nowy patron medialny: Finebite, oraz ich nowy projekt Winebite! Dzięki współpracy w ramach Riesling Weeks 2021 będzie można rezerwować kolacje i degustacje poprzez znaną wszystkim aplikację! I szykujemy także parę wspólnych niespodzianek! Dodatkowo, najbardziej aktywne miejsca biorące udział w Riesling Weeks 2021 otrzymanagrody od naszych partnerów: Liebherr winiarka, Winterhalter zmywarka.

Dlaczego Riesling?

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu:od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.

Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Letnia akcja promocyjna rieslinga„Riesling Weeks 2021jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów! Oficjalne hasztagi: #rieslingweeks2021 #tygodnierieslinga2021 #królriesling #rieslingrocks

Partner akcji: Liebherr, Winterhalter.

Partnerzy medialni: Czas Wina, Ferment pismo o winie, Finebite, Food Service, Kobiety i Wino, Ouichef, Poradnik Restauratora, Radio Kulinarne, Vinisfera, Winebite, Winicjatywa oraz Wino w Krakowie. Zapraszamy do śledzenia relacji  na naszej stronie i Social Mediach.

A jeżeli chcesz zobaczyć, co działo się w ubiegłym roku, sprawdź TUTAJ.

Materiał prasowy od Niemieckiego Instytutu wina.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *