Podgórskie lato z Rieslingiem w ZaKładce

Podgórskie lato z Rieslingiem w ZaKładce

To już szósta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja Riesling Weeks, która w ZaKładce trwać będzie od 18 lipca do 8 sierpnia. Celem akcji jest promocja jakości niemieckiego rieslinga i win z Niemiec.

W tym okresie w ZaKładce będzie można skosztować niemieckich rieslingów na kieliszki w specjalnych cenach, podczas wspólnych spotkań, dedykowanego warsztatu i w malowniczej scenerii krakowskiego Podgórza.

Wszystkie wina jak zawsze dobiera nasz sommelier, Rafał Błażusiak.
Zapraszamy!

***

Riesling ma bogate niemieckie dziedzictwo. Dziś wina z tego szczepu stały się jednymi z najbardziej popularnych białych win wśród najlepszych koneserów na całym świecie. Powszechnie przyjmuje się, że wszystkie Rieslingi są bardzo słodkie, a chociaż większość Rieslingów ma przynajmniej odrobinę słodyczy, wiele Rieslingów może być również bardzo wytrawnych . To, czy wino jest wytrawne, czy bardzo słodkie, zależy od miejsca w którym wino zostało wyprodukowane oraz od charakteru danej winnicy. Wielu producentów w Niemczech, którzy niegdyś robili nieeleganckie, masowe wino, zaczęło uważnie patrzeć na piękną, pagórkowatą ziemię wokół nich i zdecydowało się zmienić bieg historii, aby pokazać potencjał tego terroir .

Informacje od Organizatora

18 lipca 2020 – 8 sierpnia 2020

ZaKładka Bistro de Cracovie, ul. Józefińska 2, 30-529 Kraków

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *