Pod Aniołami

Pod Aniołami

Restauracja „Pod Aniołami” to rodzinna firma od 1893 roku. Jest miejscem niezwykłym. Mówią, że w jej gotyckich piwnicach naprawdę mieszkają anioły… Wielokrotny laureat pierwszych nagród, wyróżnień krajowych i międzynarodowych, uczestnik najważniejszych krakowskich wydarzeń.

Restauracja słynie z marynowanych mięs, pieczonych na ruszcie w grillowym piecu w żywym ogniu drzewa bukowego oraz innych staropolskich potraw. Swym historycznym wnętrzem z XIII wieku, antycznymi kulinarnymi sprzętami oraz znakomitą kuchnią opartą na polskiej tradycji, przybliża naszym Szanownym Gościom nastrój średniowiecznego Królewskiego Krakowa. „Pod Aniołami” zatrzymał się czas i wciąż można tu odnaleźć atmosferę dawnego miasta. Piękne wnętrza i doskonała kuchnia przyciągają Gości z całego świata. Podejmowaliśmy tutaj najznakomitsze osobistości naszych czasów.

Na piętrze kamienicy, zapraszamy do Komnaty Burgrabiego zarządcy Zamku Wawelskiego, gdzie Burgrabia Michał Augustyn Howel, zapraszał dostojników królewskich na wystawne obiady, a mięsa i pierniki jego kucharze przyozdabiali prawdziwym dukatowym złotem (dla fantazji, a także dla lepszego zdrowia). Można tu również podziwiać oryginalne XVIII-wieczne polichromie. Urzekające jest także Patio na średniowiecznym dziedzińcu, z mozaikową fontanną, do której zawsze można wrzucić grosik na szczęście by również wrócić z powrotem… Restauracja znajduje się w kamienicy z XIII wieku, przy „Drodze Królewskiej” wiodącej na Wawel, którą niegdyś podążali królowie, rycerze i kupcy. W kamienicy tej, przez ponad trzysta lat mieszkali i mieli swoje pracownie krakowscy złotnicy, którzy przetapiali dukaty i talary na ozdoby i kielichy, a płatkami złota przyozdabiali kucharskie biesiady. Dziś w jej piwnicach spoczywają starannie wyselekcjonowane wina.

Wino pod Aniołami

W naszej karcie znajduje się ponad 120 pozycji z całego świata. Szczególne miejsce znalazły tu wina polskie, których pasjonatem jest tutejszy Sommelier Janek. Zgromadził on pokaźną selekcję etykiet m.in z Małopolski, Podkarpacia czy Dolnego Śląska. Polskie wina doskonale łączą się tu ze staropolską kuchnią tworząc wizytówkę Polski i Krakowa.

Dane kontaktowe

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *