O nas

W tym projekcie połączyło nas wino i chęć zebrania w jednym miejscu wszystkiego, co winnie dzieje się  w Krakowie. Na co dzień spotkacie nas  w krakowskiej ZaKładce, nie tylko podczas serwisu, ale również na naszych cyklicznych kolacjach z winnicą oraz degustacjach branżowych – i nie tylko.

Renata Targosz
Z wykształcenia biolog ze specjalizacją nauczycielską oraz z zakresu genetyki, z zawodu i pasji restauratorka. Z gastronomią związana od ponad dwudziestu lat. Umiejętność negocjacji i dyplomacji zdobyła na polskiej placówce dyplomatycznej w Budapeszcie. W latach 2013-2018 pełniła funkcję konsultanta kulinarnego w polskich produkcjach TVN – Masterchef i Masterchef Junior. Od lat siedmiu prowadzi wraz z mężem, Rafałem Targoszem krakowską restaurację ZaKładka Bistro de Cracovie, wyróżnianą w przewodniku Michelin oraz Gault&Millau. W 2019 jej restauracja otrzymała Award of Excellence Magazynu Wine Spectator.
Od kwietnia 2019 roku Prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Rafał Błażusiak
Sommelier w ZaKładka Bistro de Cracovie – człowiek, który o winie i pracy w gastronomii może opowiadać godzinami. Ambitna osoba cechująca się dużym dystansem do rzeczywistości, nietypowym poczuciem humoru i chęcią do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Zwolennik klasyki w nowoczesnym wydaniu. Inspiruje się głównie zachodnią kulturą i stylem życia, otwartym na nowe pomysły. Największą satysfakcją dla niego jest uśmiech na twarzy gości i poczucie dobrze wykonanej pracy. Kilkuletnie doświadczenie w renomowanych restauracjach sprawiło, że jego historia zamyka się w słowach “obsługuj tak, jak sam chciałbyś być obslużony”.
Absolwent londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust (WSET) Level 3 Award in Wines.
Jego karta win w ZaKładce otrzymała w 2019 roku Award of Excellence Magazynu Wine Spectator.

Magdalena Targosz
Studentka ostatniego roku Komunikacji Wizerunkowej w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Z branżą restauracyjną związana od kilku lat. Autorka poczytnych artykułów branżowych w portalu gastronomicznym Have a Bite Wrocław.

biuro@winowkrakowie.com

Józefińska 2, 30-529 Kraków