Macho Man Monastrell

Macho Man Monastrell

Pozwólcie Państwo, że zaprezentuję Wam prawdziwego hiszpańskiego Macho Man wśród naszych ZaKładkowych win. Na pierwszy rzut oka wydaje się być nieprzyjemnym typkiem: zapuszczona broda, tatuaże na rękach, mętne spojrzenie. W czasie pierwszego spotkania można odnieś wrażenie, że jest groźny, tajemniczy, arogancki. Taki nasz pirat- buntownik, który dopiero co zszedł na ląd i szuka pretekstu do bójki. Trzeba na niego uważać, bo jest bezwzględny w tym, co robi i nie ma skrupułów. Nie ma ich i wtedy, kiedy zuchwale porywa moje podniebienie i wtrąca na swój statek. Bardzo szybko odpływamy! Dziwnie się czuję, ponieważ pomimo tego, że właśnie zostałem porwany odczuwam bardzo przyjemną ekscytację! Już nie mogę się doczekać tego, co będzie dalej.

Już pierwsze podmuchy wiatru wróżą piękną i niezapomnianą podróż. Kadłub naszego statku przecina fale o intensywnym wiśniowym kolorze z ciemnym fioletowym refleksem. Ożywcza bryza dojrzałej wiśni, śliwki oraz czekolady dociera do moich nozdrzy. Włosy rozwiewane są przez świeże i mineralne podmuchy. Z moim oprawcą zaczynamy toczyć zajmującą dysputę. Przy bliższym poznaniu okazuje się być bardzo fajnym gościem. Mało tego – z każdym łykiem coraz bardziej skrada moje serce. Otoczka niedostępnego łajdaka szybko znika. Jest nieokiełznany i charakterny, zuchwale rozpycha się po moim podniebieniu, ale przy tym jest też szarmancki – jak na prawdziwego macho przystało.

W takich okolicznościach nasz Macho Man porwał moje podniebienie. Porwał mnie w piękną podróż po krainie zachwycających doznań, z której ani myślę wracać.

Panie Macho, pozwoli pan, że otworzymy kolejną butelkę… 

Gdzie wypić w Krakowie?

Autor

Tomasz Skalik – uwielbia pracę z ludźmi. Przewodnik po Krakowie i Ojcowskim Parku Narodowym. Pasjonat sportu, podróży i… Krakowa, którego urok stara się odkrywać na każdym kroku. Człowiek z tysiącem (nie zawsze typowych) pomysłów. Część z nich stara się realizować w swoich autorskich spacerach po Grodzie Kraka.  

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *