Kino i Wino w Krakowie i nie tylko

Kino i Wino w Krakowie i nie tylko

Cykl KINO I WINO to jeden ze stałych punktów programu obchodzonej od 2015 roku i organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiety i Wino Jesieni Enologicznej.

Do tej pory pokazy filmowe o winie i z winem w tle odbywały się w krakowskich kinach studyjnych Agrafka i KIKA.  W  poprzednich edycjach miłośnicy wina i kina mieli okazję spotkać się m.in. z Agnieszką Rousseau (Winnica Wieliczka), pisarzem i specjalistą od  Burgundii Markiem Bieńczykiem, Partycją Siwiec i Adamem Pawłowski MS, autorami książki Gościnność oraz Chefem Dawidem Balaną , który miał okazję odbyć staż pod okiem Alaina Ducassea oraz obejrzeć cenione filmy dokumentalne i fabularne związane z produkcją wina oraz kulturą stołu.

Na ekranach gościły takie produkcje jak Uczta ( Foodies), Upór Natury, Czerwona Obsesja, Alain Ducasse- kuchenne wyzwanie czy Nasz najlepszy rok ( krakowska premiera, z  wprowadzeniem Marka Bieńczyka). W tym roku miało być podobnie…

W związku z sytuacją na świecie potrzebna jest alternatywa. I mamy ją dla Was. Cykl KINO I WINO w ramach 6. Jesieni Enologicznej przeniesiemy do Waszych domów. Będziecie mogli obejrzeć filmy w domowym zaciszu delektując się wybranym przez Was winem.

Zapraszamy do wirtualnych sal kin Agrafka i KIKA na platformie www.mojeekino.pl.

Możecie cieszyć się artystycznym kinem w domowych pieleszach, z kieliszkiem ulubionego wina w ręku, przy okazji wspierając kina studyjne, które w minionym czasie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Część środków z zakupionych biletów trafia właśnie do nich. W filmowych zasobach platformy znajdziecie starsze, art-housowe tytuły, pokazy specjalne oraz wiele ogólnopolskich festiwali, które zmuszone zostały do zmiany formy- z kinowej na wersję online.

Co zrobić, aby oglądać?

  1. Załóż konto na platformie MOJEeKINO.PL
  2. Zaloguj się
  3. Kup bilet, przy zakupie z listy kin wybierz Kino Agrafka lub KIKA
  4. Oglądaj ( film pojawi się w sekcji MOJA STREFA na górze ekranu)

Platforma działa tylko na terenie Polski

Jest dostępna na urządzenia mobilne ( aplikację można pobrać z AppStore i Google Play)

Stowarzyszenie Kobiety i Wino patronuje obu kinom, które cały czas działają i czekają na widzów spragnionych kinowego doświadczenia i poczucia wspólnoty przed dużym ekranem, a wirtualne sale są alternatywą na spędzenie jesiennych i zimowych wieczorów z dobrym filmem i kieliszkiem ulubionego wina. Życzymy Wam udanych seansów.

Zobacz Trailery

Tekst

Agnieszka Balicka – Kina Studyjne KIKA i AGRAFKA
Studiowała filmoznawstwo na UJ. Na co dzień związana z krakowskimi kinami. Współtworzy program Kina Agrafka i kinokawiarni KIKA, gdzie odpowiada za wydarzenia specjalne. Autorka imprez filmowo-gastronomicznych: Śniadań w kinie oraz Wytrawnych wieczorów filmowych. Prywatnie miłośniczka dobrego wina, systematycznie poszerza swoją wiedzę na jego temat. 
Wiceprezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino w II kadencji

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *