8.07 | Prosecco Furlan w ZaKładce – kolacja z degustacją win

8.07 | Prosecco Furlan w ZaKładce – kolacja z degustacją win

Prosecco, słońce i dobre jedzenie – kwintesencja włoskiego stylu życia, którą każdy z nas zna i pewnie z niej często korzysta.  Tak więc… proszę sobie wyobrazić:  Jest środek lata, stolik z widokiem na zachodzące  nad Wisłą słońce, cudowny ciepły wieczór a do tego bąbelki w kieliszku – czy może być coś lepszego…

Proscecco każdy zna, lubi mniej lub bardziej – ale czy wiemy cokolwiek o tym winie? Kojarzy się nam głownie po prostu z winem musującym dostępnym w „okropnie dużych ilościach wszędzie i o wątpliwej jakości” – jednak połowa tego czegoś co możemy dostać m. in. z „kija” to nie prosecco! Dlatego chcielibyśmy Was zaprosić na kolację, a jednocześnie na spotkanie z winnicą Furlan i prawdziwym Prosecco. Będzie wyjątkowo smacznie i wesoło.

Winnica Furlan  położona jest  w sercu Prosecco Superiore w dolinie rzeki Piave i tworzy swoje wina od ponad 100 lat.  W 2018 roku WBA przyznało im certyfikat „Przyjaciel Bioróżnorodności”, potwierdzając zaangażowanie firmy w praktyki uprawy winorośli o niskim wpływie na środowisko. Naszym gościem specjalnym będzie Monia Carlet – przedstawicielka marki “Furlan”, jednej z najlepszych winnic w regionie Prosecco Superiore Conegliano Valdobbiadene. Współprowadzić wydarzenie będzie Basia Lejkowska, importerka win. Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego wieczoru.

Menu i selekcja win pozostaje zawsze niespodzianką, prosimy jednak o kontakt w sprawie ewentualnych alergii lub przygotowania wersji wegetariańskiej/wegańskiej.

Informacje od organizatora

piątek, 8 lipca 2022, godz. 19:00

ZaKładka Bistro de Cracovie, ul. Józefińska 2

279 zł

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *