25.09 | Wino - Tylko nie francuskie... a może jednak?

25.09 | Wino - Tylko nie francuskie... a może jednak?

W zasadzie każdy to wie, że cały świat zachwyca się winami z Fracji, ale… Jak przychodzi co do czego, to zaświeca się nam lampka ostrzegawcza – francuskie to kwaśne i drogie. Tak było kiedyś, jeszcze całkiem nie dawno…
 
A jak jest teraz – na to pytanie spróbuje odpowiedzieć importerka Ewa Pariselle podczas degustacji win z Jej autorskiej selekcji win francuskich. Tak na prawdę picie wina powinno być przyjemnością – a o jego smaku decydują u każdego indywidualne predyspozycje. Jednym może smakować, innym nie – po prostu trzeba próbować i poznawać nowe smaki – to jest najlepsza droga, żeby znaleźć dla siebie coś dobrego.
 
Dlaczego wina francuskie? Każdy kraj winiarski ma swoje tradycje – a te we Francji są jednymi z najstarszych. Stoi za tym ponad tysiąc lat historii i ogromna różnorodność. Każdy region, każda winnica, każda butelka to inne wino. A to właśnie w winie jest najpiękniejsze – ciągle nas potrafi zaskoczyć.
Listę 7 specjalnie wyselekcjonowanych win na tą degustację zostawimy w tajemnicy, dajcie się mile zaskoczyć. A jeżeli, któreś z nich przypadnie Wam do gustu, zawsze można go zabrać ze sobą do domu.

Prowadzenie

Degustację poprowadzi sommelier ZaKładki – Rafał Błażusiak, oraz jego gość – Ewa Pariselle z Winnic Francji – która od 9 lat, początkowo ograniczając się do mało znanych ale bardzo dobrych win z Doliny Loary, stopniowo rozszerzała swoje portfolio, z coraz większą pasją wyszukując nowe apelacje i niszowych producentów również z innych regionów Francji, dbając o to aby byli to zawsze winiarze, których wina zachowują charakter TERROIR, a przede wszystkim są winami organicznymi/BIO lub pochodzą z uprawy zrównoważonej.

Informacje od organizatora

piątek, 25 września 2020, godz. 19:00

ZaKładka Bistro de Cracovie, ul. Józefińska 2

Koszt degustacji: 89 zł

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *