23-26.04.2020 | Festiwal Polskie Wino online

23-26.04.2020 | Festiwal Polskie Wino online

Polskie winnice to w przeważającej większości niewielkie, rodzinne przedsiębiorstwa, napędzane pasją ich właścicieli. To branża, która w Polsce odrodziła się niewiele ponad dekadę temu i rozwija się dzięki zaangażowaniu oraz determinacji coraz większej liczby osób. Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujemy stawia jednak wszystkie winnice w bardzo trudnym położeniu – w większości przypadków głównym partnerem polskich producentów wina są bowiem restauracje, a te w tym okresie nie funkcjonują, lub robią to w bardzo ograniczony sposób.

Prelegenci

Festiwal Polskiego Wina Online to pierwsze tak duże wydarzenie związane z tym tematem. Udział w nim wezmą znawcy wina, dziennikarze, właściciele winnic czy sommelierzy z całej Polski (lista prelegentów już wkrótce). Zaproszeni goście opowiedzą m.in. o modzie na polskie wino, o tym jak powinno się łączyć alkohol z jedzeniem, co goście zagranicznych restauracji lubią w winach z naszego kraju oraz jak winnice radzą sobie podczas kryzysu.

Festiwal to trwający od 23 do 26 kwietnia cykl live’ów, które całkowicie za darmo będziecie mogli obejrzeć na kanałach wszystkich partnerów oraz na stronie wydarzenia.

Program wydarzenia

Program Festiwalu będzie wkrótce dostępny, ale możemy zdradzić, że będziecie mogli zobaczyć jak wyglądają polskie winnice, poznać ludzi z nimi związanych oraz posłuchać ludzi, którzy na co dzień pracują z polskim winem – będą wywiady  z dziennikarzami i sommelierami. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia – będzie aktualizowane na bieżąco – bo będzie się działo.

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do udziału w Festiwalu – online i bez wychodzenia z domu.  Dla podpowiedzi powiemy, że warto się odpowiednio wcześnie zaopatrzyć w materiały dydaktyczne w postaci butelki polskiego wina – w Krakowie możecie to zrobić między innymi tu : https://winowkrakowie.com/wino-w-krakowie-na-kwarantanne/ lub bezpośrednio u partnerów Festiwalu.

Skrót informacji

Festiwal odbywa się pod patronatem WinowKrakowie.com, już wkrótce podamy pełny program wydarzenia.

Całe wydarzenie odbywa się online, link TUTAJ

23-26 kwietnia 2020

udział bezpłatny

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *