18. edycja Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®

18. edycja Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®

Przed nami 18. edycja Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie ENOEXPO®, które odbędą się 4-6 listopada br. To jedna z najważniejszych imprez w Polsce integrujących branże winiarsko-alkoholową oraz gastronomiczno-hotelarską. Jeśli do tego dodamy konferencję  „Wina zimnego klimatu. Szanse i wyzwania”, szkolenia przygotowane przez Szkołę Sommelierów i Stowarzyszenie Kobiety i Wino, degustacje komentowane oraz wykład dotyczący zmian w polskim prawie winiarskim, to okaże się, że obecność w EXPO Kraków jest obowiązkowa.

Największą część targowej ekspozycji tradycyjnie stanowić będą wina. Organizatorzy spodziewają, że podczas tej edycji zaprezentuje się wielu polskich producentów win i cydrów, nie zabraknie również zagranicznych firm oraz producentów piw i alkoholi mocnych. Winiarski debiut na targach będzie miało Województwo Lubuskie.

Ten rok jest wyjątkowy dla winiarstwa. Podczas czerwcowej konferencji organizowanej przez Targi ENEOXPO: Dokąd zmierza branża winiarska? Perspektywy rozwoju importu w nowej rzeczywistości  można było wyciągnąć wnioski, że branżę czekają przemiany na poziomie globalnym. Dyskusja na temat zachodzących zmian w świecie winiarskim będzie kontynuowana podczas konferencji towarzyszącej „Wina zimnego klimatu. Szanse i wyzwania”, która organizowana jest we współpracy z Collegium Civitas, pod przewodnictwem dr Michała Bardela. Chociaż liczba uczestników jest ograniczona, planowana jest również transmisja online.

Ze względu na ograniczenia w podróżach i trudny do przewidzenia scenariusz pandemii Targi ENOEXPO podjęły współpracę z East Meets West Congress organizatorem profesjonalnego matchmakingu dla sektora Wine and Spirits. Wydarzenie towarzyszące „Meet the buyer online” jest przeznaczone zarówno dla importerów jak również krajowych i zagranicznych producentów win i alkoholi mocnych. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na targach wina ENOEXPO i prawdopodobnie jedne z pierwszych w Europie jeśli chodzi o branżę winiarską. Największe targi wina Prowein i Vinitaly nie odbyły się w tym roku. Organizator Targów ENOEXPO w związku z dynamiką bieżącego roku postanowił  zaproponować producentom i kupcom alternatywę, które pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych na całym świecie. W wydarzeniu biorą udział takie kraje jak Polska, Wielka Brytania, Chiny, Belgia, Szwajcaria, Filipiny, Czechy, Portugalia itd. Wydarzenie będzie trwało od 26 października do końca listopada. Nie przeszkodzi to więc wystawcom i zwiedzającym w równoległym uczestnictwie w targach ENOEXPO 4-6 listopada.

WDROŻONE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

Organizator Targi w Krakowie zapewnia również, że podczas targów zostaną zachowane najwyższe normy bezpieczeństwa – Podjęliśmy działania oraz wdrożyliśmy procedury, które pozwolą zorganizować targi bez zakłóceń oraz umożliwią bezpieczne spotkania wystawców ze zwiedzającymi. Określona ilość gości, zachowanie odstępów między uczestnikami, szerokie ciągi komunikacyjne, maseczki, przyłbice, środki dezynfekujące na terenie całego obiektu pozwolą na komfortowe uczestnictwo w wydarzeniu i bezpieczne budowanie relacji z klientami –  zapowiada Iwona Miliszkiewicz-Bielak, team leader Targów HORECA®/GASTROFOOD/ENOEXPO®

Firma Targi w Krakowie już w czerwcu przygotowała szczegółowe zasady bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w porozumieniu z Polską Izbą Przemysłu Targowego:

  • Przy wejściu do EXPO Kraków wprowadzony będzie obowiązkowy pomiar temperatury.
  • Każdy uczestnik targów musi zarejestrować swoją obecność na stronie internetowej i wypełnić ankietę epidemiologiczną, a w dniu targów bezdotykowo zeskanować pobrany bilet.
  • Warto podkreślić także, że zaplanowane zostały szerokie korytarze między stoiskami (co najmniej 3-metrowe).
  • W związku z żółtą strefą równocześnie w obiekcie może przebywać  jedna osoba na 4 metry kwadratowe.
  • Strefa w lobby zostanie tak zorganizowana, aby zminimalizować liczbę osób przebywających w jednym miejscu,
  • Obsługa zadba o regularną dezynfekcję często dotykanych elementów infrastruktury.
  • Na targach obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic.
  • W przestrzeniach wspólnych staną bezdotykowe dezynfektory.

Dysponujemy obiektem o takiej powierzchni i – co ważne – kubaturze – że z łatwością możemy sprostać wymaganiom bezpieczeństwa sanitarnego na naszych imprezach. EXPO Kraków jest w pełni przygotowane do organizowania wydarzeń w obecnej sytuacji i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenia. W końcu wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań. – zapewnia Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.

Dzięki wypracowanym procedurom w EXPO Kraków będzie bezpiecznie i komfortowo.

REJESTRACJA ONLINE

Osoby, które zamierzają zwiedzić targi muszą jedynie zarejestrować się online na www.horeca.krakow.pl lub  www.enoexpo.krakow.pl, i  pobrać bezpłatny bilet.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *