9.04 | Niespokojne i Zrównoważone

9.04 | Niespokojne i Zrównoważone

Wina z Polski – temat, który jeszcze kilka lat temu nie istniał w świadomości przeciętnego konsumenta. Dziś stał się prawdziwą modą – są to wina, które w dobrym tonie wypada po prostu znać. A czy w Polsce da się produkować dobre jakościowe wina – nasza odpowiedź brzmi – TAK.
Jak sami dobrze wiecie, ostatni czas spędziliśmy podróżując głownie lokalnie, to i pewnie część z nas wybrała się w do lokalnych winnic. Według oficjalnych statystyk liczba winnic to już nieco ponad 500 i spokojnie da się wymienić co najmniej kilkanaście winnic, które mogą konkurować smakiem i elegancją swoich etykiet nie tylko na europejskim rynku.
Podczas degustacji postaramy się nieco porozmawiać o bąbelkach. Zarówno tych bardziej klasycznych jak i tych bardziej dzikich.
Wina musujące to tętniąca premierami i nowościami kategoria, z której możemy być bardzo dumni. Niezmiernie cieszy też fakt, że mówimy zarówno o winach produkowanych metodą klasyczną, jak i o Pet-Natach. Wina musujące to także synonim wakacyjnej przyjemności. Tak więc, zapraszam na miłe bąbelkowe wspomnienia przy kieliszku czegoś dobrego 🙂
Listę kilku specjalnie wyselekcjonowanych win na tę degustację zostawimy w tajemnicy, dajcie się mile zaskoczyć. A jeżeli, któreś z nich przypadnie Wam do gustu, zawsze można go zabrać ze sobą do domu. 

Prowadzenie

Rafał Błażusiak
Sommelier w ZaKładka Bistro de Cracovie – człowiek, który o winie i pracy w gastronomii może opowiadać godzinami. Ambitna osoba cechująca się dużym dystansem do rzeczywistości, nietypowym poczuciem humoru i chęcią do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Zwolennik klasyki w nowoczesnym wydaniu. Inspiruje się głównie zachodnią kulturą i stylem życia, otwartym na nowe pomysły. Największą satysfakcją dla niego jest uśmiech na twarzy gości i poczucie dobrze wykonanej pracy. Kilkuletnie doświadczenie w renomowanych restauracjach sprawiło, że jego historia zamyka się w słowach “obsługuj tak, jak sam chciałbyś być obslużony”.
Absolwent londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust (WSET) Level 3 Award in Wines.
Jego karta win w ZaKładce otrzymała w 2019 i 2020 roku Award of Excellence Magazynu Wine Spectator.

Informacje od organizatora

piątek, 9 kwietnia 2020, godz. 18:00

ZaKładka Bistro de Cracovie, ul. Józefińska 2

Koszt degustacji: 99 zł 

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *